Promocja
oprawy łożyskowe

Obudowa łożyska chroni je przed zanieczyszczeniami, a jednocześnie utrzymuje łożysko w smarze. W obudowie łożyska można instalować urządzenia monitorujące pracę łożyska. Obudowy zapewniają różnorodne konfiguracje rozwiązań konstrukcyjnych montowanych łożysk i pomagają optymalizować ich wydajność, żywotność i konserwację łożyska.

Chociaż nowoczes...

czytaj więcej

Obudowa łożyska chroni je przed zanieczyszczeniami, a jednocześnie utrzymuje łożysko w smarze. W obudowie łożyska można instalować urządzenia monitorujące pracę łożyska. Obudowy zapewniają różnorodne konfiguracje rozwiązań konstrukcyjnych montowanych łożysk i pomagają optymalizować ich wydajność, żywotność i konserwację łożyska.

Chociaż nowoczesne łożyska są wysoce zaawansowanymi elementami konstrukcyjnymi, ich ostateczna wydajność zależy w dużej mierze od ich obudowy. Obudowy łożysk to modułowe zespoły zaprojektowane tak, aby ułatwić montaż łożysk i wałów, jednocześnie chroniąc łożyska, wydłużając ich żywotność i upraszczając konserwację.

Różne typy obudów łożysk:

• Dzielona obudowa bloku

• Niedzielona obudowa bloku

• Obudowa łożyska kołnierzowa

• Obudowa łożyska naciągowa

• Obudowa dwułożyskowa

Obudowy są dostępne w wielu rozmiarach i generalnie dzielą się na pięć standardowych kategorii: oprawy dzielone (lub poduszkowe), oprawy niedzielone, oprawy kołnierzowe, oprawy naciągowe i oprawy dwułożyskowe. Produkty te można zaprojektować tak, aby spełniały określone wymagania, takie jak obciążenie, prędkość i warunki środowiska pracy.

Dzielona obudowa bloku

W obudowach typu Split Plummer (lub poduszka) korpus obudowy jest podzielony na część górną i część dolną. Pozwala to na znacznie prostszy montaż i konserwację. Dwie połówki obudowy tworzą dopasowaną parę i nie wolno ich wymieniać z częściami z innych obudów. Oprawy dzielone są doskonałym wyborem dla łatwej instalacji i konserwacji, ponieważ nie tylko mieszczą się w wstępnie zmontowanych wałach, ale także upraszczają monitorowanie łożysk i konserwację, ponieważ wał nie musi być demontowany. Te typy opraw łożyskowych są przeznaczone do łożysk kulkowych wahliwych, łożysk baryłkowych i łożysk toroidalnych CARB.

Niedzielona obudowa bloku

W przypadku opraw niedzielonych korpus oprawy jest jednoczęściowy, dzięki czemu gniazdo łożyska jest wolne od linii podziału. Niedzielone oprawy stojące obejmują również oprawy stojące VRE3. Są one dostępne jako kompletnie zmontowane i nasmarowane zespoły łożyskowe składające się z obudowy, uszczelnień, łożysk i wału. Niedzielone oprawy są preferowane, gdy występują duże obciążenia działające w kierunku innym niż w kierunku powierzchni nośnej. Stosuje się je również, gdy obudowa ma być montowana od końca wału.

Obudowa kołnierzowa

Obudowy kołnierzowe to sprawdzone części maszyn, które posiadają kołnierz prostopadły do ​​osi wału, dzięki czemu stanowią idealną konstrukcję przylegającą do wielu maszyn i urządzeń, w których zastosowanie opraw dzielonych byłoby zbyt wymagające. Jak wspomniano powyżej, tego typu oprawy łożyskowe stanowią rozwiązanie dla zastosowań, które nie mają ramy równoległej do wału i są dostępne w formatach owalnych, okrągłych i kwadratowych, które są przystosowane do typów łożysk podobnych do opraw dzielonych. Obudowy te zapewniają prostą, niezawodną obudowę w zastosowaniach bez ramek poziomych. Umożliwiają pełne wykorzystanie potencjału wbudowanych łożysk, ale przy zmniejszonych wymaganiach konserwacyjnych.

 

Obudowa naciągowa

Obudowy naciągowe zostały opracowane specjalnie dla łożyskowań bębnów napinaczy w układzie przenośników taśmowych. Obudowy nie są dzielone, a ucho dyszla w kształcie jarzma do mocowania do urządzenia napinającego. Obudowy naciągowe są montowane na ramie prowadzącej i są zaprojektowane tak, aby przenosić duże obciążenia działające w różnych kierunkach. Tego typu obciążenia są zwykle spotykane w przenośnikach, łożach rolkowych i kruszarkach.

Obudowa dwułożyskowa

Oprawy dwułożyskowe zostały pierwotnie opracowane dla wałów wentylatorów z wywiniętym wirnikiem, ale nadają się również do innych zastosowań z podobnymi układami wałów. Oprawy te mają samoistnie wyrównane gniazda łożyskowe, które umożliwiają umieszczenie łożysk sztywnych, takich jak łożyska kulkowe zwykłe, łożyska kulkowe skośne i łożyska walcowe. Tego typu obudowy łożysk są zwykle używane w zastosowaniach z dużym obciążeniem. W porównaniu z konwencjonalnym układem wałów, w którym dwa łożyska wahliwe są zamontowane w oddzielnych oprawach blokowych (Plummer), oprawy dwułożyskowe zapewniają kilka korzyści, w tym lepszą dokładność ruchu i cichszą pracę.

Wybór obudowy łożyska

Właściwy dobór uszczelnienia obudowy będzie zależał od warunków pracy. Uszczelnienia te są dostępne w różnych konstrukcjach, najczęściej są to uszczelnienia promieniowe wałów. Jednak w przypadku skrajnie zanieczyszczonych lub wilgotnych środowisk może być konieczne zastosowanie specjalnego uszczelnienia składającego się z trzy- lub nawet czterostopniowych labiryntów w połączeniu z wewnętrznym pierścieniem V w celu uzyskania dodatkowego efektu uszczelnienia

i skutecznego usuwania smaru. Należy zauważyć, że różne typy obudów łożysk są zazwyczaj dostarczane jako samodzielne urządzenia, co wymaga od klientów osobnego określenia wszystkich dodatkowych komponentów. Ponieważ może to być czasochłonne zadanie, producenci oferują kompletne, wstępnie zmontowane zespoły łożyskowe lub zestawy, które zawierają obudowę, łożysko, uszczelnienia, czujniki i pierścienie ustalające niezbędne do stworzenia działającego systemu łożyskowego.

czytaj mniej

oprawy łożyskowe Jest 1975 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 1975 elementów
  Symbol / NazwaMarkaKategoriaWymiaryOpakCena netto
  Średnica wewn. (mm)Średnica zewn. (mm)Wysokość (mm) Grubość (mm)
  ESFLE 206 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 70,06 zł / 1 szt. Zobacz
  ESFLE 207 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 82,20 zł / 1 szt. Zobacz
  F 209 DKFDKFoprawy łożyskowe1 szt. 50,72 zł / 1 szt. Zobacz
  FC 205 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 41,32 zł / 1 szt. Zobacz
  FC 214 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 210,53 zł / 1 szt. Zobacz
  FLCTE 25 INAINAoprawy łożyskowe1 szt. 109,48 zł / 1 szt. Zobacz
  GW208 PPB22 XLZXLZoprawy łożyskowe1 szt. 55,92 zł / 1 szt. Zobacz
  PA 204 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 30,44 zł / 1 szt. Zobacz
  PA 206 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 44,56 zł / 1 szt. Zobacz
  PF 204 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 8,83 zł / 1 szt. Zobacz
  PF 205 MGKMGKoprawy łożyskowe1 szt. 5,73 zł / 1 szt. Zobacz
  PF 207 SNRSNRoprawy łożyskowe1 szt. 13,32 zł / 1 szt. Zobacz
Pokazuje 1 - 12 z 1975 elementów