CORTECO 19026533B 32x45x7 mm NBR - uszczelniacz BABSL0,5
search
  • CORTECO 19026533B 32x45x7 mm NBR - uszczelniacz BABSL0,5
  • CORTECO 19026533B 32x45x7 mm NBR - uszczelniacz BABSL0,5
  • CORTECO 19026533B 32x45x7 mm NBR - uszczelniacz BABSL0,5

CORTECO 19026533B 32x45x7 NBR - uszczelniacz BABSL0,5

27 szt.
7,31 zł (netto)
Cena za: 1szt.

CORTECO 19026533B to promieniowy uszczelniacz wału Simmerring o wymiarach 32x45x7 mm, wykonany z kauczuku NBR. Profil BABSL0,5, główna warga uszczelniająca i dodatkowa warga przeciwpyłowa. Specjalne wykonanie oferowane do zastosowań wymagających uwzględnienia ciśnienia roboczego. Dodatkowy numer handlowy 82026533. Przy doborze należy sprawdzić profil, ciśnienie, prędkość wału i medium. Produkt w ofercie simmering.pl, magazyn w Lublinie, wysyłka na terenie Polski, UE i za granicę.

Ilość

CORTECO 19026533B 32x45x7 mm NBR BABSL0,5 - uszczelniacz wału ciśnieniowy

CORTECO 19026533B to promieniowy uszczelniacz wału obrotowego Simmerring o wymiarach 32x45x7 mm, wykonany z kauczuku nitrylowego NBR. Posiada profil konstrukcyjny BABSL0,5, główną wargę uszczelniającą oraz dodatkową wargę przeciwpyłową. Jest to specjalne wykonanie stosowane w odpowiednio dobranych układach uszczelniania wałów, również tam, gdzie występuje podwyższone ciśnienie medium. Numer 19026533 stanowi oznaczenie występujące w katalogu wymiarowym CORTECO.

Dane techniczne CORTECO 19026533B

Parametr Specyfikacja
Producent CORTECO
Grupa producenta Freudenberg
Pełny numer handlowy 19026533B
Numer katalogu wymiarowego 19026533
Dodatkowy numer handlowy 82026533
Rodzina produktów Simmerring
Rodzaj produktu Promieniowy uszczelniacz wału obrotowego
Profil konstrukcyjny BABSL0,5
d - średnica wewnętrzna 32 mm
D - średnica zewnętrzna 45 mm
B - szerokość 7 mm
Wymiary 32x45x7 mm
Materiał elastomeru NBR
Nazwa materiału Kauczuk akrylonitrylowo-butadienowy
Dodatkowa warga przeciwpyłowa Tak
Konstrukcja Uszczelniacz z wargą główną i przeciwpyłową
Rodzaj pracy Uszczelnianie obracającego się wału
Wykonanie Profil specjalny do zastosowań wymagających weryfikacji ciśnienia

Co oznacza CORTECO 19026533B NBR BABSL0,5?

CORTECO - producent uszczelnień

CORTECO jest marką grupy Freudenberg, oferującą uszczelnienia techniczne oraz części zamienne do zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych.

W asortymencie znajdują się między innymi promieniowe uszczelniacze wału obrotowego z rodziny Simmerring.

19026533B - numer katalogowy produktu

19026533B jest pełnym numerem handlowym uszczelniacza.

W katalogu wymiarowym CORTECO występuje również zapis 19026533.

Dodatkowym numerem handlowym jest 82026533.

Przy identyfikacji produktu należy zachować numer odpowiadający dokumentacji i oznaczeniu na opakowaniu.

32x45x7 mm - wymiary

Oznaczenie określa:

  • 32 mm - nominalną średnicę wału.

  • 45 mm - nominalną średnicę otworu montażowego.

  • 7 mm - nominalną szerokość uszczelniacza.

Są to wymiary montażowe, które nie określają samodzielnie dopuszczalnego ciśnienia, prędkości wału ani temperatury pracy.

NBR - kauczuk nitrylowy

NBR jest elastomerem stosowanym w uszczelnieniach technicznych współpracujących z wieloma olejami i smarami.

Materiał charakteryzuje się dobrą odpornością na liczne oleje mineralne oraz właściwościami odpowiednimi do wielu zastosowań przemysłowych.

Dokładna kompatybilność zależy od składu medium, temperatury i konkretnej mieszanki elastomerowej.

BABSL0,5 - profil konstrukcyjny

BABSL0,5 to oznaczenie konkretnego wykonania konstrukcyjnego CORTECO.

Nie należy traktować go jako zwykłego uszczelniacza BASL ani utożsamiać z dowolnym uszczelniaczem dwuwargowym o takich samych wymiarach.

Wariant ten jest oferowany jako uszczelniacz ciśnieniowy, a jego konstrukcja obejmuje dodatkową wargę przeciwpyłową.

Element 0,5 należy zachować w pełnym oznaczeniu profilu. Nie należy interpretować go jako samodzielnej wartości ciśnienia roboczego bez dokumentacji technicznej producenta.

Alternatywne oznaczenia i numery referencyjne

W dokumentacji oraz ofertach handlowych produkt występuje pod oznaczeniami:

  • CORTECO 19026533B

  • CORTECO 19026533

  • 19026533B CORTECO

  • CORTECO 82026533

  • BABSL0,5 Simmerring

  • CORTECO BABSL0,5

  • CORTECO 32x45x7 NBR

  • Simmerring 32x45x7 BABSL0,5

  • Uszczelniacz ciśnieniowy 32x45x7 NBR

Numery referencyjne OE

W katalogach części zamiennych dla CORTECO 19026533B występują między innymi następujące referencje:

Producent Numer referencyjny
BOSCH 2916740059
CAGIVA 36766
CARRARO 025144
DAF 0662004
DEUTZ 0116066
FENDT X550215709000
MERCEDES-BENZ 0009971147
MERCEDES-BENZ A0009971147
NEW HOLLAND 5110485
NEW HOLLAND 5110487
SAME 215101140
ZF 0770198042
ZF 0634302460

Numery te stanowią referencje katalogowe, a nie gwarancję zgodności ze wszystkimi pojazdami i maszynami wymienionych producentów.

Przed zamówieniem należy zweryfikować konkretny zespół, numer oryginalnej części oraz warunki pracy.

Konstrukcja i działanie CORTECO 19026533B

Główna warga uszczelniająca

Główna warga współpracuje z powierzchnią obracającego się wału i ogranicza wydostawanie się medium z uszczelnianego zespołu.

Skuteczność uszczelnienia zależy od prawidłowego kontaktu wargi z wałem, warunków smarowania oraz parametrów eksploatacyjnych.

Dodatkowa warga przeciwpyłowa

Dodatkowa warga pomaga ograniczać przedostawanie się zanieczyszczeń z otoczenia do głównej strefy uszczelnienia.

Nie zapewnia jednak automatycznie pełnej ochrony przed wodą pod ciśnieniem lub zanurzeniem.

Elastomer NBR

Materiał NBR stanowi element uszczelniający współpracujący z wałem.

Jego właściwości muszą być zgodne z medium roboczym oraz warunkami temperaturowymi.

Profil ciśnieniowy BABSL0,5

Uszczelniacze przeznaczone do pracy przy podwyższonym ciśnieniu wymagają szczególnej kontroli geometrii wargi, warunków podparcia i parametrów ruchowych.

Nie należy przenosić dopuszczalnych wartości ciśnienia z innych profili CORTECO na BABSL0,5.

Dostępne dane handlowe wskazują na zastosowania przy ciśnieniu poniżej 10 bar, jednak rzeczywista dopuszczalna wartość zależy od warunków pracy i wymaga potwierdzenia w dokumentacji technicznej.

CORTECO 19026533B a inne uszczelniacze 32x45x7 mm

W katalogu CORTECO występują inne uszczelniacze o identycznych nominalnych wymiarach.

Numer CORTECO Wymiary Materiał Profil
19026533B 32x45x7 mm NBR BABSL0,5
12011139 32x45x7 mm NBR BASL
12000157 32x45x7 mm NBR BA
01002498 32x45x7 mm NBR B1

CORTECO 19026533B a 12011139

Oba produkty mają wymiary 32x45x7 mm i wykonane są z NBR.

Różnią się jednak oznaczeniem konstrukcyjnym:

  • 19026533B - BABSL0,5.

  • 12011139 - BASL.

W katalogu handlowym simmering.pl numer 12011139 jest oznaczony jako zastąpiony przez 19026533B.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie uszczelniacze BASL można zastępować profilem BABSL0,5.

CORTECO 19026533B a standardowy profil BA

Profil BA jest innym wykonaniem konstrukcyjnym.

Zgodność wymiarów 32x45x7 mm nie potwierdza identycznej geometrii wargi ani dopuszczalnych warunków pracy.

W zastosowaniach ciśnieniowych należy zachować szczególną ostrożność przy zamianie profilu.

Dobór i zamienność

Przed zakupem CORTECO 19026533B należy sprawdzić:

  1. Numer katalogowy oryginalnego uszczelniacza.

  2. Profil BABSL0,5.

  3. Nominalną średnicę wału 32 mm.

  4. Nominalną średnicę gniazda 45 mm.

  5. Szerokość 7 mm.

  6. Materiał NBR.

  7. Rodzaj uszczelnianego medium.

  8. Ciśnienie robocze.

  9. Prędkość obrotową wału.

  10. Temperaturę pracy.

  11. Stan powierzchni wału.

  12. Konstrukcję i warunki montażowe zespołu.

W zastosowaniach ciśnieniowych nie wystarczy dopasowanie wymiarów.

Konieczna jest zgodność konstrukcji uszczelnienia z wymaganiami układu.

Zastosowanie CORTECO 19026533B

CORTECO 19026533B jest katalogowo powiązany z określonymi zastosowaniami w pojazdach, maszynach i zespołach mechanicznym producentów wymienionych w referencjach OE.

Konstrukcja promieniowego uszczelniacza wału pozwala na stosowanie go w odpowiednio zaprojektowanych zespołach z obracającymi się wałami.

Możliwe grupy zastosowań tego rodzaju uszczelnień obejmują:

  • Układy przeniesienia napędu.

  • Przekładnie i reduktory.

  • Zespoły hydrauliczne z obracającymi się wałami.

  • Mechanizmy maszyn rolniczych.

  • Układy napędowe maszyn przemysłowych.

Są to ogólne kategorie zastosowań, a nie potwierdzona lista konkretnych urządzeń dla każdego numeru referencyjnego.

Montaż i eksploatacja

Przygotowanie wału

Powierzchnia wału powinna być czysta, gładka i wolna od zadziorów, korozji oraz uszkodzeń.

Przygotowanie gniazda

Gniazdo należy oczyścić i sprawdzić jego wymiary oraz stan powierzchni.

Ochrona wargi

Podczas montażu należy zabezpieczyć wargę przed ostrymi krawędziami, gwintami i rowkami.

W razie potrzeby należy stosować odpowiednie tuleje montażowe.

Orientacja uszczelniacza

Uszczelniacz należy montować zgodnie z dokumentacją urządzenia, zachowując właściwą orientację głównej wargi względem uszczelnianego medium.

Praca pod ciśnieniem

Przed uruchomieniem układu należy potwierdzić, że ciśnienie i prędkość obrotowa odpowiadają dopuszczalnym warunkom pracy konkretnego uszczelniacza.

Nie należy zakładać, że deklarowana odporność ciśnieniowa jest jednakowa przy każdej prędkości obrotowej.

Przechowywanie

Produkt należy przechowywać w czystym, suchym miejscu, chroniąc elastomer przed nadmiernym ciepłem, promieniowaniem słonecznym i odkształceniem.

FAQ - CORTECO 19026533B

Jakie wymiary ma CORTECO 19026533B?

Uszczelniacz ma średnicę wewnętrzną 32 mm, średnicę zewnętrzną 45 mm i szerokość 7 mm. Jego wymiary wynoszą 32x45x7 mm.

Co oznacza BABSL0,5?

BABSL0,5 jest oznaczeniem konkretnego profilu konstrukcyjnego CORTECO. Wariant jest oferowany jako uszczelniacz ciśnieniowy z dodatkową wargą przeciwpyłową.

Czy CORTECO 19026533B jest uszczelniaczem ciśnieniowym?

Tak, produkt jest oferowany jako wykonanie ciśnieniowe. Dopuszczalne parametry pracy należy jednak sprawdzić dla konkretnego zastosowania.

Czy uszczelniacz może pracować przy ciśnieniu 10 bar?

Dane jednego z dostawców podają ciśnienie poniżej 10 bar. Nie oznacza to automatycznie dopuszczenia do ciągłej pracy przy 10 bar w dowolnej temperaturze i prędkości obrotowej.

Z jakiego materiału wykonany jest uszczelniacz?

Materiałem elastomerowym jest NBR, czyli kauczuk akrylonitrylowo-butadienowy.

Czy CORTECO 19026533B ma wargę przeciwpyłową?

Tak. Dane katalogowe wskazują obecność dodatkowej wargi przeciwpyłowej.

Czy CORTECO 12011139 można zastąpić numerem 19026533B?

W ofercie katalogowej simmering.pl numer 12011139 jest oznaczony jako zastąpiony przez 19026533B. Przed zastosowaniem zamiennika należy jednak sprawdzić wymagania konkretnego zespołu.

Czy zwykły simmering 32x45x7 NBR jest zamiennikiem?

Nie można tego potwierdzić wyłącznie na podstawie wymiarów i materiału. Profil BABSL0,5 ma odrębne cechy konstrukcyjne, istotne zwłaszcza w zastosowaniach ciśnieniowych.

CORTECO 19026533B - najważniejsze informacje

CORTECO 19026533B to promieniowy uszczelniacz wału Simmerring o wymiarach 32x45x7 mm, wykonany z kauczuku NBR. Profil BABSL0,5 obejmuje główną wargę uszczelniającą i dodatkową wargę przeciwpyłową. Produkt jest oferowany jako wykonanie ciśnieniowe. Dobór wymaga sprawdzenia ciśnienia, prędkości obrotowej, medium i warunków montażowych.

CORTECO 19026533B w simmering.pl

CORTECO 19026533B znajduje się w ofercie simmering.pl, specjalistycznego dostawcy uszczelniaczy wału obrotowego, uszczelnień technicznych i części do maszyn.

Obsługujemy warsztaty, przedsiębiorstwa przemysłowe, działy utrzymania ruchu i klientów B2B.

Magazyn oraz obsługa zamówień znajdują się w Lublinie.

Realizujemy wysyłki na terenie Polski, do krajów Unii Europejskiej i do odbiorców zagranicznych.

Pomagamy w identyfikacji uszczelniaczy CORTECO według numerów katalogowych, wymiarów, profili konstrukcyjnych i materiałów.

CORTECO
19026533
27 szt.

Opis

Srednica wewn. (mm)
32
Srednica zewn. (mm)
45
Wysokosc (mm)
7
Marka
CORTECO

Zobacz także