CORTECO 01034676 to promieniowy uszczelniacz wału 22x35x7 mm. Materiał: NBR - kauczuk nitrylowo-butadienowy. Profil CORTECO: BAX7. Produkt występuje również jako 01034676B, numer handlowy 82034676. Pełna identyfikacja: 01034676 + 22x35x7 + NBR + BAX7.
Warehouse and Store: Lublin, Smoluchowskiego 1 Street, Building 4.
24h Shipping. Available from stock in Poland for delivery across the EU.
CORTECO 01034676 to promieniowy uszczelniacz wału o nominalnych wymiarach 22x35x7 mm, wykonany z NBR - kauczuku nitrylowo-butadienowego. Dokładne oznaczenie profilu konstrukcyjnego CORTECO to BAX7. Produkt występuje również jako 01034676B, a w danych katalogowych spotykany jest numer handlowy 82034676.
Pełna identyfikacja techniczna:
CORTECO + 01034676 + 22x35x7 mm + NBR + BAX7
Podstawowe dane identyfikacyjne:
Producent: CORTECO
Numer produktu: 01034676
Numer występujący w TecDoc: 01034676B
Numer handlowy: 82034676
Typ: promieniowy uszczelniacz wału / Simmerring
Profil CORTECO: BAX7
Materiał: NBR
Wymiary: 22x35x7 mm
Średnica wewnętrzna: 22 mm
Średnica zewnętrzna: 35 mm
Wysokość: 7 mm
Dane TecDoc dla 01034676B potwierdzają średnicę wewnętrzną 22 mm, zewnętrzną 35 mm, wysokość 7 mm, materiał NBR oraz oznaczenia handlowe BAX7 Simmerring i 82034676.
Podstawą identyfikacji powinien być więc komplet:
01034676 + 22x35x7 + NBR + BAX7
Nominalne wymiary wynoszą:
d = 22 mm - średnica wewnętrzna
D = 35 mm - średnica zewnętrzna
H = 7 mm - wysokość
Pełny wymiar:
22x35x7 mm
Wymiary należy zachować w pełnej postaci. Sama informacja:
22x35 mm
nie wystarcza do jednoznacznej identyfikacji uszczelniacza.
W katalogach CORTECO występują inne uszczelniacze o tych samych średnicach 22 i 35 mm, ale innej wysokości lub innym profilu.
Materiał określony dla CORTECO 01034676 to:
NBR - Nitrile Butadiene Rubber
czyli:
kauczuk nitrylowo-butadienowy.
NBR stanowi integralną część specyfikacji:
01034676 + NBR + BAX7
Uszczelniacz 22x35x7 mm wykonany z innego elastomeru nie powinien być automatycznie traktowany jako ten sam wariant.
Dokładna mieszanka NBR zastosowana w tym produkcie nie została określona w dostępnych danych produktowych. Z tego względu nie należy przypisywać CORTECO 01034676 konkretnego zakresu temperatury, twardości czy odporności chemicznej na podstawie ogólnych właściwości NBR.
Dokładne oznaczenie konstrukcyjne produktu brzmi:
BAX7
Dane produktowe dla CORTECO 01034676B podają:
BAX7 Simmerring
jako numer handlowy / oznaczenie konstrukcyjne produktu.
Profil BAX7 należy zachować w oryginalnej postaci.
Nie należy automatycznie zastępować go oznaczeniami:
BA
BASL
SC
TC
AO/TC
ponieważ oznaczenia profili uszczelniaczy nie są w pełni uniwersalne pomiędzy producentami, a nawet w katalogu CORTECO dla wymiaru 22x35 mm występują różne konstrukcje.
Wymiar 22x35 mm nie identyfikuje jednoznacznie konstrukcji uszczelniacza.
Przykładowo w danych katalogowych występują:
CORTECO 01034676 - NBR BAX7 - 22x35x7 mm
oraz:
CORTECO 12002188 - NBR BASL - 22x35x7 mm
a także:
CORTECO 12001673 - NBR BABSL - 22x35x6/6,5 mm
Oznacza to, że nawet przy identycznych średnicach:
d = 22 mm
D = 35 mm
mogą występować różne profile konstrukcyjne.
Dlatego przy doborze CORTECO 01034676 należy zachować oznaczenie:
BAX7
W katalogach można spotkać dwa zapisy:
01034676
oraz:
01034676B
Dane TecDoc identyfikują produkt jako:
CORTECO 01034676B
z parametrami:
22x35x7 mm
NBR
oraz oznaczeniami handlowymi:
BAX7 Simmerring
82034676
Dlatego oba numery są istotne dla wyszukiwania produktu.
Podstawową nazwę techniczną na simmering.pl warto jednak zachować jako:
CORTECO 01034676 22x35x7 NBR BAX7
Dla produktu występuje również oznaczenie:
82034676
Jest ono podawane w danych TecDoc jako numer handlowy wraz z oznaczeniem:
BAX7 Simmerring
Numer ten może być pomocny podczas wyszukiwania produktu w katalogach i systemach dystrybucyjnych.
Nie należy jednak zastępować nim podstawowego numeru:
01034676
w głównej nazwie produktu.
Dane katalogowe dla 01034676B zawierają liczne numery OE, między innymi:
MAN 06562601409
IVECO 8193879
MERCEDES-BENZ 0009972546
MERCEDES-BENZ 0079975846
MERCEDES-BENZ 0089972447
MERCEDES-BENZ 0229972847
RENAULT TRUCKS 5000242594
RENAULT TRUCKS 5000294202
a także referencje CAGIVA, CARRARO, CASE IH, DAF, DUCATI, FENDT, LANDINI i PIAGGIO.
W danych TecDoc produkt jest klasyfikowany m.in. jako:
pierścień uszczelniający wału / wałka skrzyni biegów.
Numery OE są przydatne podczas wyszukiwania, ale przed montażem należy potwierdzić zgodność z konkretnym zespołem lub pojazdem.
CORTECO 01034676 jest promieniowym uszczelniaczem montowanym pomiędzy wałem a obudową.
Nominalna średnica:
d = 22 mm
odpowiada wymiarowi po stronie wału.
Średnica:
D = 35 mm
określa nominalny wymiar zewnętrzny uszczelniacza.
Wysokość:
H = 7 mm
stanowi trzeci podstawowy wymiar montażowy.
Element uszczelniający pracuje promieniowo względem powierzchni wału, tworząc strefę uszczelnienia pomiędzy elementem obracającym się a nieruchomą obudową.
Dokładnych cech konstrukcyjnych profilu BAX7 nie należy rozszerzać o niepotwierdzone elementy na podstawie innych profili CORTECO.
Pełne oznaczenie identyfikuje:
CORTECO - producent
01034676 - numer produktu
22 mm - nominalna średnica wewnętrzna
35 mm - nominalna średnica zewnętrzna
7 mm - nominalna wysokość
NBR - materiał elastomerowy
BAX7 - profil konstrukcyjny CORTECO
Najdokładniejsza identyfikacja:
CORTECO 01034676 + 22x35x7 + NBR + BAX7
Przy doborze zamiennika dla CORTECO 01034676 należy sprawdzić:
numer CORTECO 01034676 / 01034676B
d = 22 mm
D = 35 mm
H = 7 mm
materiał NBR
profil BAX7
geometrię uszczelnienia
wymagania konkretnego zespołu
medium robocze
temperaturę pracy
prędkość wału
ciśnienie, jeśli występuje
ewentualne cechy kierunkowe konstrukcji
Samo dopasowanie:
22x35x7 mm
nie potwierdza pełnej zamienności.
Szczególnie istotny jest profil BAX7, ponieważ CORTECO oferuje inne uszczelniacze o wymiarach 22x35x7 mm, ale odmiennej konstrukcji.
Producent: CORTECO
Numer produktu: 01034676
Numer TecDoc: 01034676B
Numer handlowy: 82034676
Typ: promieniowy uszczelniacz wału
Wymiary: 22x35x7 mm
d: 22 mm
D: 35 mm
H: 7 mm
Materiał: NBR
Materiał pełna nazwa: Nitrile Butadiene Rubber
Profil CORTECO: BAX7
Oznaczenie handlowe: BAX7 Simmerring
EAN: 3358960335722
Dokładna mieszanka NBR: niepotwierdzona
Twardość: niepotwierdzona
Zakres temperatury: niepotwierdzony dla dokładnego produktu
Maksymalna prędkość wału: niepotwierdzona
Maksymalne ciśnienie: niepotwierdzone
Kierunkowość: niepotwierdzona
Nominalne wymiary wynoszą 22x35x7 mm: średnica wewnętrzna 22 mm, średnica zewnętrzna 35 mm i wysokość 7 mm.
Dane katalogowe podają NBR - kauczuk nitrylowo-butadienowy.
Dokładne oznaczenie profilu to BAX7. W danych TecDoc występuje również określenie BAX7 Simmerring.
W danych katalogowych dla 01034676B występuje ta sama identyfikacja 22x35x7 mm + NBR + BAX7 oraz numer handlowy 82034676.
82034676 jest numerem handlowym występującym w danych katalogowych dla CORTECO 01034676B.
Nie. Należy sprawdzić również profil konstrukcyjny. CORTECO posiada inne uszczelniacze 22x35x7 NBR, które wykorzystują inne profile.
Dane TecDoc klasyfikują 01034676B jako pierścień uszczelniający wału / wałka skrzyni biegów. Zastosowanie w konkretnym pojeździe lub zespole należy potwierdzić numerem OE.
Najbezpieczniej zachować komplet: CORTECO + 01034676 + 22x35x7 mm + NBR + BAX7.
CORTECO 01034676 to promieniowy uszczelniacz wału o wymiarach 22x35x7 mm, wykonany z NBR - kauczuku nitrylowo-butadienowego. Dokładny profil CORTECO to BAX7. Produkt występuje również jako 01034676B oraz pod numerem handlowym 82034676. Pełna identyfikacja techniczna: CORTECO 01034676 + 22x35x7 + NBR + BAX7.
Opis