Promocja

Simmering 100x130x12 NBR A Uszczelniacz jednowargowy

100X130X12 A

GRN

Nowy produkt

20,01 zł (netto)

Opis produktu

Simmering 100x130x12 NBR A Uszczelniacz jednowargowy

NBR (nitril-butadien-kauczuk)

Pierścień uszczelniający jednowargowy.

Simering ze sprężynką . Uszczelnienie promieniowe wału.

Uszczelnienia promieniowe wałów i trzpieni obrotowych zbudowane są z wulkanizatów kauczuku usztywnionych metalowym pierścieniem usztywniającym i spiralnej sprężyny naprężającej. Uszczelki te zapewniają długotrwałą skuteczność uszczelnienia. Dostępne w wersji z zewnętrzną wargą pyłoszczelną lub bez (jednowargowe lub dwuwargowe), do zabudowy w rowku otwartym zgodnym z ISO 6194 i DIN 3760. Wersje dostępne bez sprężyny naprężającej można używać jako pierścień zgarniający i do ruchu śrubowego.

Podstawowym zadaniem uszczelniacza olejowego typu simmering jest oczywiście zapewnienie uszczelnienia miejsca styku ruchomych elementów. Simmering musi spełniać swoje zadanie nieprzerwanie, zarówno w trakcie pracy uszczelnianych elementów, jak i ich bezruchu. Dlatego istotną funkcją tego typu uszczelniaczy olejowych jest praca w zmiennych warunkach ciśnień (np. oleju) czy temperatury (zimny/gorący olej).

Bazową konstrukcję promieniowego uszczelniacza olejowego stanowi metalowe usztywnienie w kształcie okrągłego pierścienia, które jest oparciem dla zwulkanizowanęj z nim wargi uszczelniającej, wykonanej z elastycznego elastomeru. To właśnie kombinacja elastycznej wargi z metalowym usztywnieniem pozwala uszczelniać elementy będące zarówno w ruchu, jak i w spoczynku.

Parametry produktu

Srednica wewn. (mm)100
Srednica zewn. (mm)130
Wysokosc (mm)12
MarkaGRN

Produkty powiązane