Promocja

Simmering 45x65x8 NBR A Uszczelniacz jednowargowy

45X65X8 A

GRN

Nowy produkt

5,35 zł (netto)

Opis produktu

Uszczelniacz

45x65x8 NBR A

Pierścień uszczelniający BA

NBR (nitril-butadien-kauczuk)

45*65*8 BA Simmering GRN®

Uszczelniacz jednowargowy ze sprężynką dociskającą

Uszczelnienie promieniowe wału.

Uszczelnienia promieniowe wałów i trzpieni obrotowych zbudowane są z wulkanizatów kauczuku usztywnionych metalowym pierścieniem usztywniającym i spiralnej sprężyny naprężającej. Uszczelki te zapewniają długotrwałą skuteczność uszczelnienia. Dostępne w wersji z zewnętrzną wargą pyłoszczelną lub bez (jednowargowe lub dwuwargowe), do zabudowy w rowku otwartym zgodnym z ISO 6194 i DIN 3760. Wersje dostępne bez sprężyny naprężającej można używać jako pierścień zgarniający i do ruchu śrubowego.

Podstawowym zadaniem uszczelniacza olejowego typu simmering jest oczywiście zapewnienie uszczelnienia miejsca styku ruchomych elementów. Simmering musi spełniać swoje zadanie nieprzerwanie, zarówno w trakcie pracy uszczelnianych elementów, jak i ich bezruchu. Dlatego istotną funkcją tego typu uszczelniaczy olejowych jest praca w zmiennych warunkach ciśnień (np. oleju) czy temperatury (zimny/gorący olej).

Bazową konstrukcję promieniowego uszczelniacza olejowego stanowi metalowe usztywnienie w kształcie okrągłego pierścienia, które jest oparciem dla zwulkanizowanęj z nim wargi uszczelniającej, wykonanej z elastycznego elastomeru. To właśnie kombinacja elastycznej wargi z metalowym usztywnieniem pozwala uszczelniać elementy będące zarówno w ruchu, jak i w spoczynku.

Uszczelniacz ruchu obrotowego typu simmering to rodzaj uszczelki, która jest stosowana w maszynach i urządzeniach, aby zapobiec wyciekowi oleju lub innego płynu z elementów, które się obracają. Składa się z metalowej powłoki oraz elastycznego pierścienia, który jest zamocowany na powłoce i przylega do wału lub innego elementu obracającego się, aby zapobiec wyciekowi.

Parametry produktu

Srednica wewn. (mm)45
Srednica zewn. (mm)65
Wysokosc (mm)8
MarkaGRN

Produkty powiązane