CORTECO 19016627B to promieniowy uszczelniacz wału NBR TC o wymiarach 35x62x9.5 mm. d: 35 mm, D: 62 mm, B: 9.5 mm. Posiada dodatkową wargę przeciwpyłową i jest katalogowany jako uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego / układu osi napędowej. Powiązane oznaczenia: 19016627, 82016627. EAN: 3358960166272. OE: Opel 4702994 / 9205211; Suzuki 0928332037 / 0928335024 / 0928335025 / 0928335037.
Magazyn i Sklep: Lublin, ul. Smoluchowskiego 1, Budynek 4. Wysyłka 24h. Produkt dostępny z magazynu w Polsce z dostawą na terenie całej Unii Europejskiej.
CORTECO 19016627B to promieniowy uszczelniacz wału NBR TC o wymiarach 35x62x9.5 mm, wyposażony w dodatkową wargę przeciwpyłową. Produkt jest katalogowany jako uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego / układu osi napędowej. Powiązane oznaczenia to 19016627, numer handlowy 82016627 oraz profil TC.
Producent: CORTECO
Grupa producenta: Freudenberg
Numer produktu: 19016627B
Powiązane oznaczenie: 19016627
Numer handlowy: 82016627
Profil / konstrukcja: TC
Typ: promieniowy uszczelniacz wału
Materiał: NBR
Materiał EN: Nitrile Butadiene Rubber
Średnica wewnętrzna d: 35 mm
Średnica zewnętrzna D: 62 mm
Szerokość B: 9.5 mm
Wymiary: 35x62x9.5 mm
Warga przeciwpyłowa: Tak
EAN: 3358960166272
Katalogowana grupa zastosowania: mechanizm różnicowy / układ osi napędowej
Podstawowe wymiary wynoszą:
d = 35 mm - średnica wału
D = 62 mm - średnica zewnętrzna
B = 9.5 mm - szerokość uszczelniacza
Pełny wymiar:
35x62x9.5 mm
Przy identyfikacji należy uwzględniać pełną konfigurację:
35x62x9.5 NBR TC
Same wymiary nie potwierdzają pełnej zamienności technicznej z innym uszczelniaczem.
Dla CORTECO 19016627B w danych katalogowych występuje oznaczenie:
TC
Dokładna referencja posiada:
główną wargę uszczelniającą
oraz:
dodatkową wargę przeciwpyłową
Właśnie obecność dodatkowej wargi przeciwpyłowej jest istotną cechą konstrukcyjną tego produktu.
Nie należy dobierać zamiennika wyłącznie według średnic 35 i 62 mm bez sprawdzenia pełnej konstrukcji wargowej.
CORTECO 19016627B wykonany jest z:
NBR - Nitrile Butadiene Rubber
czyli:
kauczuku butadienowo-nitrylowego
Materiał NBR stanowi część dokładnej specyfikacji produktu.
Przy doborze zamiennika należy więc porównać zarówno wymiary, jak i materiał.
Uszczelniacz 35x62x9.5 mm wykonany z innego elastomeru nie jest automatycznie identycznym odpowiednikiem CORTECO 19016627B.
Dane katalogowe dla dokładnej referencji potwierdzają:
dodatkową wargę przeciwpyłową
Jej funkcją jest utworzenie dodatkowej bariery pomiędzy otoczeniem a obszarem głównej wargi uszczelniającej.
Przy porównywaniu z innymi uszczelniaczami 35x62 mm należy sprawdzić obecność tej dodatkowej wargi.
W obrocie handlowym można spotkać oznaczenia:
19016627B
oraz:
19016627
Dokładna referencja katalogowa występuje jako:
CORTECO 19016627B
Natomiast zapis:
19016627
jest również używany w wyszukiwaniu i identyfikacji produktu.
Dlatego warto zachować obie formy w treści karty produktowej.
Z dokładną referencją powiązany jest numer handlowy:
82016627
Produkt może więc być identyfikowany poprzez:
CORTECO 19016627B
CORTECO 19016627
CORTECO 82016627
TC 35x62x9.5
oraz:
35x62x9.5 NBR
Numery te zwiększają możliwość prawidłowej identyfikacji produktu na podstawie katalogów, opakowania lub numeru wcześniej zamontowanej części.
CORTECO 19016627B jest katalogowany jako:
uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego
ang.:
differential shaft seal
W danych aplikacyjnych występuje również w kontekście:
osi napędowej
wałka atakującego
oraz wybranych pozycji:
manualnej skrzyni biegów
Dokładne miejsce montażu zależy od konkretnego pojazdu, skrzyni biegów i konfiguracji układu napędowego.
CORTECO 19016627B występuje w danych aplikacyjnych dla wybranych pojazdów marek:
Opel
Suzuki
Vauxhall
W katalogach pojawiają się m.in. wybrane wersje:
Opel Agila A
Suzuki Alto
Suzuki Baleno
Suzuki Ignis
Suzuki Swift
Suzuki Wagon R+
Nie należy jednak dobierać uszczelniacza wyłącznie według modelu pojazdu.
Najbezpieczniejszą metodą jest weryfikacja:
numeru OE
VIN
wersji skrzyni biegów
oraz:
dokładnego miejsca montażu
Potwierdzone numery OE obejmują:
OPEL 4702994
OPEL 9205211
SUZUKI 0928332037
SUZUKI 0928335024
SUZUKI 0928335025
SUZUKI 0928335037
VAUXHALL 4702994
Numery OE są szczególnie przydatne przy identyfikacji uszczelniacza w zastosowaniach motoryzacyjnych.
W danych katalogowych dokładna referencja jest klasyfikowana jako:
pierścień uszczelniający wału mechanizmu różnicowego
Dlatego dla tej karty produktowej warto budować tematyczność wokół encji:
uszczelniacz wału
uszczelniacz mechanizmu różnicowego
differential shaft seal
oil seal
oraz:
axle drive
Zastosowanie w konkretnym miejscu zawsze powinno jednak wynikać z danych danego pojazdu.
Średnice:
35x62 mm
nie są wystarczające do potwierdzenia zamienności.
Należy sprawdzić również:
szerokość 9.5 mm
materiał NBR
profil TC
dodatkową wargę przeciwpyłową
numer OE
oraz:
miejsce montażu
Uszczelniacz 35x62 mm o szerokości 8, 9, 10 lub 12 mm nie jest automatycznie zamiennikiem tej referencji.
Przed zamówieniem należy zweryfikować:
Producent - CORTECO
Numer - 19016627B
Powiązany numer - 19016627
Numer handlowy - 82016627
Wymiary - 35x62x9.5 mm
d = 35 mm
D = 62 mm
B = 9.5 mm
Materiał - NBR
Profil - TC
Warga przeciwpyłowa - tak
W zastosowaniach pojazdowych dodatkowo należy sprawdzić:
numer OE
VIN
model i wersję pojazdu
typ skrzyni biegów
miejsce zabudowy
Potencjalny zamiennik powinien zostać porównany pod względem:
wymiarów 35x62x9.5 mm
materiału NBR
konstrukcji TC
geometrii wargowej
obecności wargi przeciwpyłowej
numerów OE
oraz:
warunków zabudowy
Nie należy potwierdzać zamienności wyłącznie na podstawie wspólnego wymiaru.
Producent: CORTECO
Grupa: Freudenberg
Numer produktu: 19016627B
Powiązane oznaczenie: 19016627
Numer handlowy: 82016627
Profil: TC
Typ: promieniowy uszczelniacz wału
Materiał: NBR
Materiał EN: Nitrile Butadiene Rubber
d: 35 mm
D: 62 mm
B: 9.5 mm
Wymiary: 35x62x9.5 mm
Warga przeciwpyłowa: Tak
EAN: 3358960166272
Katalogowana grupa zastosowania: mechanizm różnicowy / układ osi napędowej
OE Opel: 4702994, 9205211
OE Suzuki: 0928332037, 0928335024, 0928335025, 0928335037
OE Vauxhall: 4702994
Uszczelniacz ma średnicę wewnętrzną 35 mm, średnicę zewnętrzną 62 mm i szerokość 9.5 mm. Pełny wymiar to 35x62x9.5 mm.
Dokładna referencja wykonana jest z NBR, czyli kauczuku butadienowo-nitrylowego.
W danych katalogowych dla tej referencji występuje oznaczenie TC.
Tak. Dane katalogowe dokładnej referencji potwierdzają obecność dodatkowej wargi przeciwpyłowej.
Produkt jest katalogowany przede wszystkim jako uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego / układu osi napędowej. Dokładne miejsce montażu należy zweryfikować dla konkretnego pojazdu.
Numer handlowy to 82016627.
Potwierdzone numery obejmują m.in. Opel 4702994, 9205211 oraz Suzuki 0928332037, 0928335024, 0928335025 i 0928335037.
Nie. Należy sprawdzić szerokość 9.5 mm, materiał NBR, konstrukcję TC, wargę przeciwpyłową oraz zgodność z wymaganym numerem OE i miejscem montażu.
CORTECO 19016627B to promieniowy uszczelniacz wału NBR TC 35x62x9.5 mm z dodatkową wargą przeciwpyłową, katalogowany przede wszystkim do mechanizmu różnicowego i układu osi napędowej. Powiązane oznaczenia to 19016627 i numer handlowy 82016627. Numery OE obejmują referencje Opel, Suzuki i Vauxhall.
Opis
Zobacz także