CORTECO 19016627B 35x62x9.5 NBR TC Uszczelniacz Wału
search
  • CORTECO 19016627B 35x62x9.5 NBR TC Uszczelniacz
  • CORTECO 19016627B 35x62x9.5 NBR TC Uszczelniacz Wału

CORTECO 19016627B 35x62x9.5 NBR TC Uszczelniacz Wału

9 szt.
11,97 zł (netto)
Cena za: 1szt.

CORTECO 19016627B to promieniowy uszczelniacz wału NBR TC o wymiarach 35x62x9.5 mm. d: 35 mm, D: 62 mm, B: 9.5 mm. Posiada dodatkową wargę przeciwpyłową i jest katalogowany jako uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego / układu osi napędowej. Powiązane oznaczenia: 19016627, 82016627. EAN: 3358960166272. OE: Opel 4702994 / 9205211; Suzuki 0928332037 / 0928335024 / 0928335025 / 0928335037.

Magazyn i Sklep: Lublin, ul. Smoluchowskiego 1, Budynek 4. Wysyłka 24h. Produkt dostępny z magazynu w Polsce z dostawą na terenie całej Unii Europejskiej.

Ilość

CORTECO 19016627B 35x62x9.5 NBR TC Uszczelniacz Wału

CORTECO 19016627B to promieniowy uszczelniacz wału NBR TC o wymiarach 35x62x9.5 mm, wyposażony w dodatkową wargę przeciwpyłową. Produkt jest katalogowany jako uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego / układu osi napędowej. Powiązane oznaczenia to 19016627, numer handlowy 82016627 oraz profil TC.

CORTECO 19016627B - charakterystyka

Producent: CORTECO

Grupa producenta: Freudenberg

Numer produktu: 19016627B

Powiązane oznaczenie: 19016627

Numer handlowy: 82016627

Profil / konstrukcja: TC

Typ: promieniowy uszczelniacz wału

Materiał: NBR

Materiał EN: Nitrile Butadiene Rubber

Średnica wewnętrzna d: 35 mm

Średnica zewnętrzna D: 62 mm

Szerokość B: 9.5 mm

Wymiary: 35x62x9.5 mm

Warga przeciwpyłowa: Tak

EAN: 3358960166272

Katalogowana grupa zastosowania: mechanizm różnicowy / układ osi napędowej

Wymiary CORTECO 19016627B

Podstawowe wymiary wynoszą:

d = 35 mm - średnica wału

D = 62 mm - średnica zewnętrzna

B = 9.5 mm - szerokość uszczelniacza

Pełny wymiar:

35x62x9.5 mm

Przy identyfikacji należy uwzględniać pełną konfigurację:

35x62x9.5 NBR TC

Same wymiary nie potwierdzają pełnej zamienności technicznej z innym uszczelniaczem.

Konstrukcja TC

Dla CORTECO 19016627B w danych katalogowych występuje oznaczenie:

TC

Dokładna referencja posiada:

główną wargę uszczelniającą

oraz:

dodatkową wargę przeciwpyłową

Właśnie obecność dodatkowej wargi przeciwpyłowej jest istotną cechą konstrukcyjną tego produktu.

Nie należy dobierać zamiennika wyłącznie według średnic 35 i 62 mm bez sprawdzenia pełnej konstrukcji wargowej.

Materiał NBR

CORTECO 19016627B wykonany jest z:

NBR - Nitrile Butadiene Rubber

czyli:

kauczuku butadienowo-nitrylowego

Materiał NBR stanowi część dokładnej specyfikacji produktu.

Przy doborze zamiennika należy więc porównać zarówno wymiary, jak i materiał.

Uszczelniacz 35x62x9.5 mm wykonany z innego elastomeru nie jest automatycznie identycznym odpowiednikiem CORTECO 19016627B.

Warga przeciwpyłowa

Dane katalogowe dla dokładnej referencji potwierdzają:

dodatkową wargę przeciwpyłową

Jej funkcją jest utworzenie dodatkowej bariery pomiędzy otoczeniem a obszarem głównej wargi uszczelniającej.

Przy porównywaniu z innymi uszczelniaczami 35x62 mm należy sprawdzić obecność tej dodatkowej wargi.

CORTECO 19016627B a 19016627

W obrocie handlowym można spotkać oznaczenia:

19016627B

oraz:

19016627

Dokładna referencja katalogowa występuje jako:

CORTECO 19016627B

Natomiast zapis:

19016627

jest również używany w wyszukiwaniu i identyfikacji produktu.

Dlatego warto zachować obie formy w treści karty produktowej.

Numer handlowy CORTECO 82016627

Z dokładną referencją powiązany jest numer handlowy:

82016627

Produkt może więc być identyfikowany poprzez:

CORTECO 19016627B

CORTECO 19016627

CORTECO 82016627

TC 35x62x9.5

oraz:

35x62x9.5 NBR

Numery te zwiększają możliwość prawidłowej identyfikacji produktu na podstawie katalogów, opakowania lub numeru wcześniej zamontowanej części.

Zastosowanie CORTECO 19016627B

CORTECO 19016627B jest katalogowany jako:

uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego

ang.:

differential shaft seal

W danych aplikacyjnych występuje również w kontekście:

osi napędowej

wałka atakującego

oraz wybranych pozycji:

manualnej skrzyni biegów

Dokładne miejsce montażu zależy od konkretnego pojazdu, skrzyni biegów i konfiguracji układu napędowego.

Zastosowania Opel, Suzuki i Vauxhall

CORTECO 19016627B występuje w danych aplikacyjnych dla wybranych pojazdów marek:

Opel

Suzuki

Vauxhall

W katalogach pojawiają się m.in. wybrane wersje:

Opel Agila A

Suzuki Alto

Suzuki Baleno

Suzuki Ignis

Suzuki Swift

Suzuki Wagon R+

Nie należy jednak dobierać uszczelniacza wyłącznie według modelu pojazdu.

Najbezpieczniejszą metodą jest weryfikacja:

numeru OE

VIN

wersji skrzyni biegów

oraz:

dokładnego miejsca montażu

Numery OE CORTECO 19016627B

Potwierdzone numery OE obejmują:

OPEL 4702994

OPEL 9205211

SUZUKI 0928332037

SUZUKI 0928335024

SUZUKI 0928335025

SUZUKI 0928335037

VAUXHALL 4702994

Numery OE są szczególnie przydatne przy identyfikacji uszczelniacza w zastosowaniach motoryzacyjnych.

CORTECO 19016627B jako uszczelniacz mechanizmu różnicowego

W danych katalogowych dokładna referencja jest klasyfikowana jako:

pierścień uszczelniający wału mechanizmu różnicowego

Dlatego dla tej karty produktowej warto budować tematyczność wokół encji:

uszczelniacz wału

uszczelniacz mechanizmu różnicowego

differential shaft seal

oil seal

oraz:

axle drive

Zastosowanie w konkretnym miejscu zawsze powinno jednak wynikać z danych danego pojazdu.

CORTECO 19016627B a inne uszczelniacze 35x62

Średnice:

35x62 mm

nie są wystarczające do potwierdzenia zamienności.

Należy sprawdzić również:

szerokość 9.5 mm

materiał NBR

profil TC

dodatkową wargę przeciwpyłową

numer OE

oraz:

miejsce montażu

Uszczelniacz 35x62 mm o szerokości 8, 9, 10 lub 12 mm nie jest automatycznie zamiennikiem tej referencji.

Jak dobrać CORTECO 19016627B?

Przed zamówieniem należy zweryfikować:

Producent - CORTECO

Numer - 19016627B

Powiązany numer - 19016627

Numer handlowy - 82016627

Wymiary - 35x62x9.5 mm

d = 35 mm

D = 62 mm

B = 9.5 mm

Materiał - NBR

Profil - TC

Warga przeciwpyłowa - tak

W zastosowaniach pojazdowych dodatkowo należy sprawdzić:

numer OE

VIN

model i wersję pojazdu

typ skrzyni biegów

miejsce zabudowy

Zamienność CORTECO 19016627B

Potencjalny zamiennik powinien zostać porównany pod względem:

wymiarów 35x62x9.5 mm

materiału NBR

konstrukcji TC

geometrii wargowej

obecności wargi przeciwpyłowej

numerów OE

oraz:

warunków zabudowy

Nie należy potwierdzać zamienności wyłącznie na podstawie wspólnego wymiaru.

CORTECO 19016627B - pełna specyfikacja

Producent: CORTECO

Grupa: Freudenberg

Numer produktu: 19016627B

Powiązane oznaczenie: 19016627

Numer handlowy: 82016627

Profil: TC

Typ: promieniowy uszczelniacz wału

Materiał: NBR

Materiał EN: Nitrile Butadiene Rubber

d: 35 mm

D: 62 mm

B: 9.5 mm

Wymiary: 35x62x9.5 mm

Warga przeciwpyłowa: Tak

EAN: 3358960166272

Katalogowana grupa zastosowania: mechanizm różnicowy / układ osi napędowej

OE Opel: 4702994, 9205211

OE Suzuki: 0928332037, 0928335024, 0928335025, 0928335037

OE Vauxhall: 4702994

FAQ - CORTECO 19016627B

Jakie wymiary ma CORTECO 19016627B?

Uszczelniacz ma średnicę wewnętrzną 35 mm, średnicę zewnętrzną 62 mm i szerokość 9.5 mm. Pełny wymiar to 35x62x9.5 mm.

Z jakiego materiału wykonany jest CORTECO 19016627B?

Dokładna referencja wykonana jest z NBR, czyli kauczuku butadienowo-nitrylowego.

Jaki profil ma CORTECO 19016627B?

W danych katalogowych dla tej referencji występuje oznaczenie TC.

Czy CORTECO 19016627B ma dodatkową wargę przeciwpyłową?

Tak. Dane katalogowe dokładnej referencji potwierdzają obecność dodatkowej wargi przeciwpyłowej.

Do czego stosowany jest CORTECO 19016627B?

Produkt jest katalogowany przede wszystkim jako uszczelniacz wału mechanizmu różnicowego / układu osi napędowej. Dokładne miejsce montażu należy zweryfikować dla konkretnego pojazdu.

Jaki jest numer handlowy CORTECO 19016627B?

Numer handlowy to 82016627.

Jakie numery OE odpowiadają CORTECO 19016627B?

Potwierdzone numery obejmują m.in. Opel 4702994, 9205211 oraz Suzuki 0928332037, 0928335024, 0928335025 i 0928335037.

Czy każdy uszczelniacz 35x62 może zastąpić CORTECO 19016627B?

Nie. Należy sprawdzić szerokość 9.5 mm, materiał NBR, konstrukcję TC, wargę przeciwpyłową oraz zgodność z wymaganym numerem OE i miejscem montażu.

AI Overview

CORTECO 19016627B to promieniowy uszczelniacz wału NBR TC 35x62x9.5 mm z dodatkową wargą przeciwpyłową, katalogowany przede wszystkim do mechanizmu różnicowego i układu osi napędowej. Powiązane oznaczenia to 19016627 i numer handlowy 82016627. Numery OE obejmują referencje Opel, Suzuki i Vauxhall.

CORTECO
19016627
9 szt.

Opis

Srednica wewn. (mm)
35
Srednica zewn. (mm)
62
Wysokosc (mm)
9,5
Marka
CORTECO

Zobacz także