Simmering 50x80x10 B2 NBR A/ SC Uszczelniacz jednowargowy
search
  • Simmering 50X80X10 B2 NBR A/ SC Uszczelniacz jednowargowy
  • Simmering 50x80x10 B2 NBR A/ SC Uszczelniacz jednowargowy

Simmering 50x80x10 B2 NBR A/ SC Uszczelniacz jednowargowy

33 szt.
12,15 zł (netto)
Cena za: 1szt.

Simmering 50x80x10 B2 NBR A/ SC Uszczelniacz jednowargowy

Ilość

50x80x10 B2 Uszczelniacz - Pierścień uszczelniający jednowargowy.

NBR (nitril-butadien-kauczuk)

Simmering Uszczelniacz B2 = SA2 Zewnętrzna powierzchnia metalowa i wzmocniona obudowa. Konstrukcja występująca zazwyczaj przy dużych rozmiarach.

Uszczelnienie promieniowe wału.

Uszczelnienia promieniowe wałów i trzpieni obrotowych zbudowane są z wulkanizatów kauczuku usztywnionych metalowym pierścieniem usztywniającym i spiralnej sprężyny naprężającej. Uszczelki te zapewniają długotrwałą skuteczność uszczelnienia. Dostępne w wersji z zewnętrzną wargą pyłoszczelną lub bez (jednowargowe lub dwuwargowe), do zabudowy w rowku otwartym zgodnym z ISO 6194 i DIN 3760. Wersje dostępne bez sprężyny naprężającej można używać jako pierścień zgarniający i do ruchu śrubowego.

Podstawowym zadaniem uszczelniacza olejowego typu simmering jest oczywiście zapewnienie uszczelnienia miejsca styku ruchomych elementów. Simmering musi spełniać swoje zadanie nieprzerwanie, zarówno w trakcie pracy uszczelnianych elementów, jak i ich bezruchu. Dlatego istotną funkcją tego typu uszczelniaczy olejowych jest praca w zmiennych warunkach ciśnień (np. oleju) czy temperatury (zimny/gorący olej).

Bazową konstrukcję promieniowego uszczelniacza olejowego stanowi metalowe usztywnienie w kształcie okrągłego pierścienia, które jest oparciem dla zwulkanizowanęj z nim wargi uszczelniającej, wykonanej z elastycznego elastomeru. To właśnie kombinacja elastycznej wargi z metalowym usztywnieniem pozwala uszczelniać elementy będące zarówno w ruchu, jak i w spoczynku.

Uszczelniacz ruchu obrotowego typu simmering to rodzaj uszczelki, która jest stosowana w maszynach i urządzeniach, aby zapobiec wyciekowi oleju lub innego płynu z elementów, które się obracają. Składa się z metalowej powłoki oraz elastycznego pierścienia, który jest zamocowany na powłoce i przylega do wału lub innego elementu obracającego się, aby zapobiec wyciekowi.

GRN
50X80X10 B2
33 szt.

Opis

Srednica wewn. (mm)
50
Srednica zewn. (mm)
80
Wysokosc (mm)
10
Marka
GRN

Zobacz także